Kes ei oleks ennast tabanud lookas lauaga pidusöögil kõike taldrikule kuhjamas! Kuidas aga leevendada külluslikule söömaajale järgnevat raskustunnet kõhus? Seedimise toetamiseks ja ensüümipuuduse leevendamiseks tulevad appi täiendavad ensüümid.

Vajadusest täiendavate ensüümide järele annab meile teada organism ise. Pärast tugevat söögikorda tekib kõhus raskustunne. Peale nii-öelda käigu pealt söömist ja ka dieedi sagedast rikkumist võib tekkida ebamugav täiskõhutunne. Või siis näiteks tüüpiline olukord – jõuad töölt väsinult koju ja et mitte hakata süüa tegema, soojendad kiiresti üles külmutatud pooltooted. Ja nii päris sageli.

Võib ju tunduda, et selles ei ole midagi hirmsalt, kuid äkki hakkab kõht millegipärast pisut valutama ja soolestikus tekib reetlik urin. Kõik need on sümptomid, mis võivad anda märku sellest, et seedesüsteem vajab abi. Apteegist leiab sellises olukorras sobiva ensüümpreparaadi, mis aitab toidu seedimist kergemaks teha.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Ensüümid avaldavad mõju soolestikus, kus aitavad kergendada toidu seedimist. Suukaudselt manustatud ensüümid ei jõua jõua vereringesse. Nad ei mõjuta organismi muud moodi kui ainult seedimisele kaasa aidates ja nad väljutatakse loomulikul teel. Nad on seedimise loomulik ja naturaalne osa – tõhus vahend, mis peaks olema igas koduapteegis.

Apteegis müügil olevad ensüümpreparaadid sisaldavad naturaalset seapankreatiini, mis on oma koostiselt inimese pankreatiinile kõige sarnasem. Preparaadi igas tabletis või kapslis on tasakaalustatud annus naturaalseid ensüüme – lipaasi, amülaasi ja proteaasi. Meie soolestikku jõudes ensüümid vabanevad ja võimaldavad seedimisel suurema koormusega paremini toime tulla. Läbi selle leeveneb raskustunne kõhus.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Ensüümpreparaatide valik on tänapäeval suur, kuid tuntud headusega ravimeid on siiski üksikuid. Kuidas valida selline, mis sobib just teile? Esmajoones tuleb pöörata tähelepanu preparaadi tõhususele ja ohutusele. Lisaained võivad mõjuda halvasti soolestiku ja mao limaskestale, seetõttu on oluline, et preparaat sisaldaks ainult pankreatiini. Ravimi valiku tegemisel võid küsida nõu oma perearstilt või apteekrilt.