On väga vähe teada sellest, missugused on imiku soolestiku omadused, kuidas see täpselt areneb ja missugune on beebi soolestiku mikrofloora. Hetkel oleme kaugel sellest, et võiksime öelda, et üks või teine mikroob soolestikus on seotud beebi gaasivaludega.

Tulenevalt vähestest teadmistest – eriti selles osas, missugust kahju võivad probiootikumid teha – soovitavad teadlased hetkel beebidele probiootikume mitte anda. Kindlasti tuleb silmas pidada, et gaasivalud ei ole beebile kuidagi ohtlikud ning mööduvad enamasti kui laps on saanud kolme kuu vanuseks.

Probiootikumid ei aita beebi gaasivalusid leevendada ning pikendavad nutuhoogude kestust. Ära anna oma beebile probiootikume.

Probiootikumi manustamise järgselt beebid nutavad rohkem

Austraalias viidi 2012. aasta alguses läbi seni suurim selleteemaline teadusuuring, kus võrreldi gaasivaludega beebisid. Osadele anti probiootikumi ja osadele ei antud. Kokku osales uuringus 167 alla kolme kuu vanust imikut.

Tulemused, mis avaldati tuntud teadusajakirjas British Medical Journal (BMJ) olid üllatavad – gaasivaludega beebidele probiootikumide andmisest ei olnud vähimatki kasu. Probiootikume saanud beebid nutsid iga päev 49 minutit rohkem ja magasid 47 minutit vähem kui võrdlusgrupis.

Loe lisaks: Kõhuvaluga beebi abistamine