Soovitus: 3 nõuannet, kuidas saada nina kiiresti lahti

  • Quixx ninaspreide sari on populaarseim looduslik ravi ninakinnisusele.
  • Selleks, et saada nina kiiresti lahti tuleks võtta apteegist Quixx hüpertooniline ninasprei ning vajadusel juurde suukaudne nohuravim (tabletid).
  • Võimalusel tuleks vältida keemilise nohuravimi ninna pihustamist.

Kahjuks ei ole võimalik nohu täiel määral ennetada. Kõige tõhusamaks meetodiks viiruste leviku piiramisel (eelkõige laste seas) on osutunud tavaline käte pesemine seebiga. Viiruste leviku tõkestamisel võib kasu tuua ka näomaskide kandmine ning nina loputamine isotoonilise lahusega (vähemalt kolm korda päevas).

Artikkel jätkub pärast reklaami

Kuidas saada nina tegelikult lahti

Kinnine nina ja köha on kõige sagedasemad külmetushaiguse sümptomid. Kinnine nina ei lase hästi hingata, magada, segab lõhnade ja maitsete tundmist.

Tõhus vahend selleks, et saada nina lahti ja jälle vabalt hingata, on hüpertooniline merevee ninasprei (näiteks Quixx). See on looduslik ravi ninakinnisusele ning sobib eriti hästi ka lastele, sest ei anna keemiliste nohuravimite kõrvaltoimeid.

Sageli ei osata lahtist nina hinnata piisavalt.

Parim kombinatsioon nohu raviks, mida sa veel ei teadnud

Nohuravimid on saadaval pihustina ja tabletina. Sageli kasutatakse ühte neist. Kuid miks mitte mõlemat korraga, et saada kahekordne leevendus? Kuid pane tähele, et ninakaudne ravim peaks olema looduslik, et mitte kahjustada nina limaskesta ning mitte riskida nohurohu sõltuvusega.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Võta nohu ravimit (apteegis saadaval pseudoefedriin tabletina) suu kaudu ja nina loputa hüpertoonilise Quixx spreiga. Niimoodi saad nina ummistavast sekreedist puhtaks, leevendad ninaseinte turset ning tablett leevendab pikaks ajaks ninakinnisust. Eriti kasulik on see näiteks enne magamaminekut, et nohu ei rikuks une kvaliteeti.

Quixx merevee aerosoolid nina loputamiseks. Vasakul hüpertooniline Quixx acute ninahoolduseks ja ninakinnisuse raviks. Paremal isotooniline Quixx daily igapäevaseks ninahoolduseks ja niisutamiseks. Fotod Netiapteegist.

Lõpuks need 3 ülihead nõuannet

  • Esiteks, loputa nina hüpertoonilise mereveega vastavalt vajadusele, kasvõi kogu nohu kestuse ajal. See kergendab nina nuuskamist, aitab loputada viiruseid ninast välja, alandab limaskesta turset ning niisutab kuivanud limaskesta.
  • Vajadusel võta juurde suukaudne nohuravim. Ninakaudsete keemiliste nohuravimitega kaasneb oht jääda ravimist sõltuvusse ning kahjustada nina limastesta.
  • Lõpetuseks, säilita positiivne meel, sest külmetusega kaasnev viiruslik nohu möödub tavaliselt ühe nädalaga! Juba mõne päeva pärast on sul väga tõenäoliselt palju parem kui täna.