Lioton

Dr Veronika Palmiste nõuanded enne vastuvõtule tulekut

Ida-Tallinna Keskhaigla veresoontekirurg dr Veronika Palmiste tähelepanekud, mida võiks läbi lugeda enne veresoontekirurgi vastuvõtule minekut:

  • Minu jaoks on enamus veenilaiendeid kosmeetiline probleem – korrigeerin neid meeleldi, kuid ainult õigetel alustel. Minu käest kindlasti ei ole mõtet otsida leevendust kõikidele hädadele ja valudele.
  • Minu vastuvõtt on lühike, kui ma saan haigusest aru ning mul on sissetöötatud plaan, kuidas edasi minna – kuna ma ei pea patsienti “ära rääkima” millekski, siis annab võimalus rahulikult hiljem mõtelda, teha kaalutletud valik, mis meid mõlemaid lõpuks õnnelikuks teeb.
  • Jalavalu on väga lai teema ning veenialaiendid reeglina sellega seotud ei ole. Enamus jalavalust on seotud kiirguva valuga seljast või labajala muutusega. Kummagi patoloogiaga mina ei tegele. Õige arst sellel juhul on taastusraviarst.
  • Uurige võimalikult palju nende arstide kohta, kelle juurde lähete, enne vastuvõttu. Ka minule tundub imelik reaktsioon “Issand, Te näete nii noor välja!” või “Ma tahtsin ju meesarsti juurde…”
  • Lihtsalt vestluseks haiguse algusest ei ole eriti mõtet kirurgi juurde minna. Ükski kirug ei sunni patsienti operatsiooni kasuks otsustama, kui patsient ei ole selleks valmis. Esmase info saate meie erinevatest artiklitest või siis oma perearstilt. Kindlasti kutsun üles rohkem uurima enne, kui midagi agressiivset ette võtta lasete.
  • Alajäseme haavandiga patsiente ootame jätkuvalt perearsti saatekirjaga haavaõe vastuvõtule, mitte minu tasulistele vastuvõttudele.
  • Minu vastuvõttudele on alati palju rahvast ning mõnikord peab oma korda ootama. Isegi kui nii juhtub, siis pole vaja muretseda – jõuan kõik ära vaadata. Natuke läheb lihtsalt aega.

Ära lükka varikoosiga tegelemist edasi! Dr Veronika Palmistega saad ühendust kirjutades talle Facebookis või e-maili aadressil veenilaiendid@gmail.com.