Espumisan
Espumisan

Gaasivalude seos toitmisviisi ja ema toitumisega

Mitte kõigil imikutel ei esine koolikuid. Kõik lapsed on erinevad – seetõttu erineb ka nende sünnijärgne kohanemisvõime.

Kui laps sünnib soojas, hämaras ja vaikses ruumis pehmel ja loomulikul moel ning pannakse kohe pärast sündi ema sülle, siis on ta võimeline kõigi muutustega paremini toime tulema. Peale selle tuleb vastsündinuid nende esimestel elukuudel kaitsta liigse müra, ereda valguse ja suure rahvahulga eest. Kõige paremini sobib neile tihe kehaline kontakt emaga, mille puhul saab laps piisavalt ringi liikuda, olles samal ajal osaline kõiges selles, mida ema teeb.

Artikkel jätkub pärast reklaami
Espumisan

Rinnaga toitmine võib aidata vähendada koolikute tekkevõimalust.

Ehkki koolikuid on sageli seostatud imetava ema toitumisega, on see seos siiski nõrk.

Seetõttu võib enamikule rinnaga toitvatest emadest anda menüü osas vaid üksikuid soovitusi.

  • Vältige kofeiini sisaldavaid jooke (kohv, kange tee, koolajoogid), sest rinnapiimas sisalduv kofeiin muudab imikud sageli rahutuks.
  • Ema tarvitatavad koor ja piim võivad põhjustada vastsündinul allergiat ning see omakorda nutmist. Diagnoosimata allergia sümptomiteks võivad olla kõhuvalu, nutt ja ebaregulaarne sooletegevus, aga ka kõhulahtisus.
  • Magusad ja karboniseeritud joogid ema toidusedelis võivad soodustada käärimisprotsesse ning põhjustada gaasi teket beebi sooltes, mis suurendab koolikute tekkevõimalust.
  • Vältige sibulat, küüslauku jt tugevamaitselisi toiduaineid (nende toiduainete tugev maitse võib mõjutada ka rinnapiima maitset, mistõttu laps keeldub seda imemast).

Samas võib rinnaga toitmise ajal julgesti enamikku toiduaineid süüa. Jääge oma tavalise menüü juurde ja jälgige, kuidas laps sellele reageerib. Ärge muutke gaasi tekke hirmus üleliia oma toitumisharjumusi. Enamik emasid võivad süüa kõike seda, mida nad soovivad.

Siiski võivad mõned imikud olla mõnede toiduainete suhtes tundlikumad, mistõttu peavad ka emad toitu tähelepanelikumalt valima. Kui te märkate, et teie laps nutab pärast mõne toiduaine söömist rohkem kui tavaliselt, siis vältige seda toiduainet ühe nädala vältel ja proovige siis uuesti. Kui olete veendunud, et just see toit põhjustab lapsele vaevusi, siis püüdke seda oma menüüs vältida.

Vürtsised, kibedad ja teravamaitselised toidud (mis sisaldavad näiteks tšillipipart või toorest sibulat) võivad tekitada olukorra, kus imik keeldub rinnapiimast ja hakkab nutma, sest piima maitse muutub ebatavaliseks. Sellisel juhul ei ole koolikute põhjuseks otseselt rinnapiim, vaid selle maitse.