Sõltuvalt häire raskusest võib pankreatiidi puhul olla vajadus ka täiendavaks sümptomite raviks.

Valuravi. Kroonilise pankreatiidiga võib sageli kaasneda püsiv kõhuvalu. Arst või apteeker oskab soovitada sobiva ravimi, millega kõhuvalu leevendada. Selleks sobivad erinevad valuvaigistid (nt. ibuprofeen, deksketoprofeen vm.). Kui valu on väga tugev ja ei leevene, siis peaks kindlasti arsti poole pöörduma.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 6)

Ensüümid seedimise parandamiseks. Pankrease ensüüme sisaldavad ravimid aitavad kehal toitu seedida ja parandada toitainete omastamist toidust. Pankrease ensüümid on saadaval tableti kujul ning neid tuleb võtta koos toiduga.

Dieedi korrigeerimine. Toitumisnõustaja (dietoloog) aitab koostada sobiva menüü, mis oleks madala rasvasisaldusega, kuid samas piisavalt toitaineterikas.

Elustiilimuudatused ja kodune ravi

Võimalusi pankreatiidist taastumiseks on mitmeid:

Ära tarbi alkoholi. Kui sul on raske ise enda alkoholitarbimist lõpetada, siis küsi nõu arstilt.

Ära suitseta. Kui sa suitsetad, siis lõpeta kohe. Kui sa ei suitseta, siis ära alusta. Kui sul on raske ise suitsetamisest loobuda, siis küsi nõu arstilt.

Söö väherasvast toitu. Vali selline dieet, kus on madal rasvade sisaldus, põhiline rõhk võiks olla puu ja juurviljadel, täisteratoodetel ja väherasvastel valguallikatel (nt. tailiha).

Joo rohkem vedelikku. Pankreatiit võib põhjustada vedelikupuudust. Seega tuleks päeva jooksul rohkem juua. Abi võib olla veepudeli kaasas kandmisest või veeklaasi lähedal hoidmisest.