Sünnipäevadel ja pidusöökidel on igaüks meist sattunud raske valiku ette lookas peolauda silmitsedes: kõik tundub sedavõrd maitsev, et midagi ei saa jätta proovimata! Kuidas aga leevendada raskustunnet kõhus peale võimsat söömaaega? Seedimise toetamiseks ja ensüümipuuduse leevendamiseks tulevad appi ensüümpreparaadid.

Vajadusest täiendavate ensüümide järele annab meile teada organism ise. Pärast tugevat söögikorda tekib kõhus ebamugav raskustunne. Võib ju tunduda, et selles ei ole midagi hirmsat ja pidude ajal ikka juhtub. Kui aga raskustundele järgnevad ka kõhuvalu ning kerge ‘urin’ on need sümptomid, mis võivad anda märku, et seedesüsteem vajab abi.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Ensüümid avaldavad mõju soolestikus, kus aitavad kergendada toidu seedimist. Suukaudselt manustatud ensüümid ei jõua organismi vereringesse, vaid need avaldavad mõju ainult seedimisele ning väljutatakse kehast loomulikul teel. Ensüümid on seedimise loomulik ja naturaalne osa – tõhus vahend, mis peaks olema igas koduapteegis.

Apteegis müügil olevad ensüümpreparaadid sisaldavad naturaalset seapankreatiini, mis on oma koostiselt inimese pankreatiinile kõige sarnasem. Preparaadi igas tabletis või kapslis on tasakaalustatud annus naturaalseid ensüüme – lipaasi, amülaasi ja proteaasi. Meie soolestikku jõudes ensüümid vabanevad ja võimaldavad seedimisel suurema koormusega paremini toime tulla. Läbi selle leeveneb raskustunne kõhus.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Ensüümpreparaatide valik on tänapäeval suur, kuid tuntud headusega ravimeid on siiski üksikuid. Kuidas valida selline, mis sobib just teile? Esmajoones tuleb pöörata tähelepanu preparaadi tõhususele ja ohutusele. Lisaained võivad mõjuda halvasti soolestiku ja mao limaskestale, seetõttu on oluline, et preparaat sisaldaks ainult pankreatiini. Ravimi valiku tegemisel võid küsida nõu oma perearstilt või apteekrilt.

Veeda suuremad pidulikud söömaajad mugava enesetundega!