Parim viis liigsetest kilodest vabanemiseks ei ole trennis käimine

Treenimine ei ole hea vahend kehakaalu langetamiseks. See sobib väga hästi üldtervise parandamiseks ja hea enesetunde loomiseks.

Personaalse, jõukohase ja tõhusa treeningplaani või toitumiskava saamiseks võta ühendust personaaltreener Martin Kihoga.

Inimesed, kes soovivad enda kehakaalu langetada, annavad väga sageli lubaduse uuel aastal trenni minna. Ootused on, et kui järsku regulaarselt trenni tegema hakata, siis kehakaal langeb kiiresti. Meil on teile päris halb uudis. Trennis käimine ainult kehakaalu langetamise eesmärgil on üsna vähetulus tegevus.

Treenimine ei ole hea vahend kehakaalu langetamiseks. See sobib väga hästi üldtervise parandamiseks ja hea enesetunde loomiseks. Õigemini, suitsetamisest loobumise kõval on enda kehaliselt aktiivne hoidmine üks parimaid asju mida endaga üldse saab teha. See aitab sageli kauem ja õnnelikumana elada. Aga kaalulangetamise eesmärgil… kahjuks mitte kuigi tõhus.

Miks treenimine kehakaalu ei langeta ?

Põhjus on selles, et inimese kehal on oma kindel süsteem, kuidas ta peamiselt toidust saadud energiat kasutab. Füüsiline aktiivsus – mida me ise saame mõjutada – moodustab kõigest väikese osa meie igapäevasest energiakulust.

Suure osa võtab puhkeoleku energiakulu – see tähendab energiat, mida keha kulutab lihtsalt toimimisele, hingamisele ja muidu elus püsimisele. Selle üle ei ole inimesel endal eriti kontrolli. Teine osa energiast kulub toidu lagundamisele. Kolmanda osa moodustab kehaline aktiivsus ehk iga liigutus, mille inimene teeb, kulutab pisut energiat.

Seda, kui palju kaloreid inimene päevas sisse sööb, otsustab inimene ise. See aga, kuidas kaloritega saadud energia kulub, ei sõltu enam meist endist ja energia kulu üle meil eriti kontrolli ei ole. Ühes uuringus näidati, et kui 91 kg kaaluv inimene hakkab neli korda nädalas tund aega treenima siis umbes kuu ajaga kaotab ta kaalus umbes kaks kilo, eeldusel, et kõik muu jääb samaks nagu enne. Kahjuks aga kõik ei jää samaks. Koos füüsilise aktiivusega suureneb ka isu ning pärast õhtust trenni võib isu veel hommikulgi suur olla. Samuti on leitud seoseid, et inimesed, kes ennast trennis väga ära väsitavad, kompenseerivad oma väsimust (endale märkamatult) hoopis mujal. Näiteks kasutavad nad trepist käimise asemel lifti või teevad muid kompromisse.

Kuidas siis kehakaalu langetada ?

Edu saladus peitub tervislikus toitumises. Trennis suure vaevaga kulutatud kalorid tulevad kergesti tagasi, kui me sellega toiduvalikute juures arvestada ei oska. Selleks, et üks Big Mac ja friikartulid tasa teha, on vaja tund aega joosta. Õhtusöögiga joodud kolm pokaali veini sisaldab sama palju kaloreid kui kulub tunni aja intensiivse peotantsuga. Kahe söödud sõõriku kaloritest vabanemiseks on vaja tund aega väga reipalt jalgrattaga sõita.

Korrektne toitumiskava ja dieet (ning sellest kinnipidamine) on kehakaalu langetamisel kõige tõhusam. Treenimine, regulaarne kehaline aktiivsus ning erinevate harjutuste tegemine on sellele kahtlemata suurepärane täiendus ning loob täiendavalt hea enesetunde. Lihtsalt tuleb aru saada, et suurem treeningute maht ei vii alati kaalulangetuseni.

Võta ühendust: martinkiho.com

Kuidas peavalust kiiresti vabaneda – 3 nõuannet

  • Kasuta peavalu ravimiseks õiget ravimit
  • Õige aeg ravimi võtmiseks oleks tühja kõhuga
  • Võta ravimit õiges annuses

Peavalu on haigusseisund, mis  inimese elu oluliselt häirib. Kui pea valutab, võib see muuta inimese teovõimetuks – ei saa enam õppida või tööd teha. Iga inimese soov sellises olukorras on peavalust võimalikult kiiresti vabaneda. Alljärgnevalt toome välja kolm tõenduspõhist nõuannet, mis sageli tähelepanuta jäetakse.

Loe edasi “Kuidas peavalust kiiresti vabaneda – 3 nõuannet”

Pankreatiidi põhjustajaks ~50% juhtudest on alkohol

Ühtlasi on väga oluliseks riskifaktoriks suitsetamine ning pankreatiidi haiged peavad suitsetamisest kindlasti loobuma.

Seoses kohe varsti algava “Septembris ei joo” kampaaniaga on põhjust vaadelda üht alkoholiga tihedalt seotud haigust. Selleks on pankreatiit ehk kõhunäärme põletik.

Kõhunääre on oluline organ inimese kehas (paikneb ülakõhus), mis osaleb veresuhkru taseme reguleerimises ja toidu seedimises. Kui pankreas saab kahjustada, siis mõjutab see oluliselt tervet keha. Pankreatiidi foonil võib välja kujuneda diabeet või pankrease vähk. Samuti lühendab kõhunäärme põletik inimese eluiga.

Loe edasi “Pankreatiidi põhjustajaks ~50% juhtudest on alkohol”

5 nõuannet tervislikuks toitumiseks suvel

Dietoloog Henri Ruul

Öeldakse, et parim dieet on see, mida inimene suudab pikaajaliselt jälgida ning millel ei ole lõpptähtaega. See tähendab, et tervislik toitumine ei lõppe näiteks jaanipäeval. Sageli unustatakse, et tegelik edu põhineb meie igapäevastel harjumustel. Tervislik toitumine sõltub eelkõige sellest, millised on Sinu igapäevased harjumused.

Loe edasi “5 nõuannet tervislikuks toitumiseks suvel”

Kõhuvalu võib viidata kõhunäärmepõletikule

Dr Airi Oeselg, Ida-Tallinna Keskhaigla

Suvi toob kaasa grilli- ning sageli muidki söögi- ja joogipidusid. Peale selle on inimestel kombeks puhkuse ajal lubada endale ühte-teist paremat kui tavaliselt. Seepärast satub doktor Airi Oeselgi sõnul iga päev erakorralise meditsiini osakonda ka mõni kõhunäärmepõletikku põdeja.

Ida-Tallinna Keskhaigla kirurg Airi Oeselg tõdeb, et suvel satub iga päeval erakorralise meditsiini osakonda mõni inimene, kellel diagnoositakse kõhunäärme­põletik. Enamasti on see küll kergel kujul, kuid inimesele tähendab sellest taastumine valuvaigisteid, erimenüüd ning sageli ka rikutud puhkuseplaane.

Loe edasi “Kõhuvalu võib viidata kõhunäärmepõletikule”